Zdrav napitak koji olakšava nadutost nakon prejedanja

Zivot i stil - Utorak 29.04.2025 - 09:20

S konzumiranjem previše hrane dolazi i neugodna nadutost.

Foto: Shutterstock/Kateryna Onyshchuk Foto: Shutterstock/Kateryna Onyshchuk
Kako biste izbegli probavne tegobe, donosimo vam recept za zeleni smuti koji će osećaj nadutosti oterati brže nego što možete i da zamislite, prenosi Danas.rs.
 
Sledećih pet moćnih sastojaka čini ovaj napitak posebnim:
 
Ananas
 
Ananas pomaže razgradnju hrane u organizmu, smanjuje apetit, a zahvaljujući visokom sadržaju vlakana ubrzava metabolizam u debelom crevu (što znači ravniji stomak).
 
Takođe je odličan izvor vitamina C i mangana.
 
Nana 
 
Nana je poznata po tome što ublažava nadutost i pospešuje varenje.
 
Odličan je saveznik u borbi protiv osećaja težine u stomaku, smiruje želudac i ublažava grčeve i gasove.
 
Đumbir
 
Đumbir je izuzetno koristan kod gastrointestinalnih problema. Smanjuje stvaranje gasova i grčeva u crevima, a može ublažiti i mučninu, bolest kretanja i povraćanje.
 
Nakon konzumacije, đumbir deluje direktno u probavnom sistemu, neutralizujući kiseline, hormone i toksine.
 
Kurkuma
 
Kurkuma je snažan antioksidans i pomaže kod problema poput nadutosti i gasova.
 
Spanać
 
Spanać je bogat izvor gvožđa, kalcijuma, vitamina A, C i drugih nutrijenata.
 
Vitamini A i C su zaslužni za većinu lekovitih svojstava spanaća, naročito za zdravlje kardiovaskularnog sistema, prenosi
 
Po želji možete dodati i aloa vera koja umiruje i čisti probavni sistem, pomaže kod zatvora i koristi se u lečenju čira na želucu, sindroma iritabilnog creva, celijakije i Kronove bolesti.
 
Sastojci: 
 
100 g spanaća
 
30 g sveže nane
 
100 g ananasa
 
Pola jabuke
 
2 kašičice meda
 
Komadić svežeg đumbira (oguljen i izrendan)
 
1/4 kašičice kurkume u prahu
 
1/4 limete
 
2 dl vode
 
Priprema:
 
Sve sastojke stavite u blender i dobro izmiksajte.
 
 
Danas

Vrati se na kategoriju Zivot i stil

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //