Plana trijumfovala u Hanu

Lokalni sport - Subota 26.01.2013 - 01:02

Košarkaši Morave izgubili su na svom parketu od ekipe Plane, minimalnim rezultatom 74:73.

Detalj sa mečeva Morave Detalj sa mečeva Morave

Hančani su slovili pre utakmice za favorita, jer su gosti bili pri dnu tabele u grupi ekipa koje se grčevito opstanak u ligi.

Planjani nisu došli u Han sa belom zastavom, već su čvrstom, organizovanom igrom u odbrani, uspeli uz pomoć sreće da se dokopaju vrednih bodova koji će im puno značiti u nastavku prvenstva.

Košarkaši Morave dobro su odigrali samo prvu četvrtinu i pomislili da je meč završen u njihovu korist.

Da se gosti nisu predali pokazala je druga četvrtina gde su uspeli da u potpunosti zaustave košarkaše Morave u napadu.

Do kraja utakmice igrala se izjednačena košarka, a poslednja četvrtina obilovala je brojnim greškama, posebno, domaćih košarkaša što ih je koštalo pobede.

U ekipi gostiju broljirao je Glišović koji je postiugao 24 koševa, ali imao i osam uspešnih skokova u odbrani.

KK MORAVA – KK PLANA 73:74

Po četvrtinama: 24:13, 9:17, 11:15, 21:20, 8:9.

Vladičin Han. Sudije: Ivana Milovanović, Ivan Ilić, Vladica Cvetković,

Delegat: Nebojša Krstić, Gledalaca: 700.

Morava: Pavlović 2, Stojković 8, Kostić, Stanisavljević, Milenković 10, M. Andrejević 6, Stevanović, Stojanović 4, Ilić 15, A. Andrejević 7, Mitić 21, Jovanović.

Plana: Knežević 4, Vukotić 10, Ćirić, Milošević 7, Radić 12, Glišović 24, Nedeljković, Vučković, Arnaut 10, Milosavljević 7.

Igrač utakmice: Glišović (Plana)