Radnik “pregazio” Kolubaru

Lokalni sport - Ponedeljak 25.08.2014 - 06:25

Vranje - Fudbaleri Radnika pobedili su, u 2. kolu Prve fudbalske lige Srbije, ekipu Kolubare iz Lazarevca, sa 4:0 i pokazali da će ove sezone igrati zapaženu ulogu u prvenstvu.

FK Radnik, Jeremić- Foto Napredak FK Radnik, Jeremić- Foto Napredak

Surduličani su bili bolji tokom cele utakmice, ali prelomni trenutak susreta bilo je isključenje najboljeg igrača gostiju Dragana Čadikovskog u 44. minutu.

Nakon toga fudbaleri Radnika su dominirali, stvarali šanse, pa je sreća spasla ekipu Kolubare od još težeg poraza.

U ekipi Rdanika istakao se brzonogi Predrag Jeremić sa dva postignuta gol, u 20. i 75. minutu.

Strelac trećeg gola bio je Milovanović u 73. minutu, ačetvrtog Rajović u 85.

Fudbaleri Radnika nisu iskoristili jedanesterac u 24. minutu kad je igrač gostiju Milošević igrao rukom, a odlični sudija Lazar Tripković iz Kraljeva pokazao na belu tačku.

Šutirao je Stojković u levi donji ugao, ali je njegovu nameru “pročitao” golman Matić i odbranio.

U 3. kolu ekipa Radnika gostuje ekipi Jedinstvo putevi u Užicu.

FK Radnik – FK Kolubara 3:0

Strelci: 1:0 - Jeremić u 20, 2:0 - Milovanović u 73, 3:0 - Jeremić u 75.

Surdulica. Gledalaca:.2000, Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo), Pmoćnik sudije 1: Pavle Piper (Čačak), Pomoćnik sudije 2: Slobodan Pavlović (Užice), Žuti kartoni: Stojanović, Krstić (Radnik), Milošević, Obradović, Stevanović (Kolubara), Crveni karon: Čadikovski (Kolubara) od 46. minuta.

Radnik: Šejić, Ilić, Milovanović,     Krstić, Baranin,     Pejčić (od 82. Rajović), N.Stojanović (od 78. Mulutinović), Ristić, Stojković (od 64. M.Petrović), F.Stojanović, Jeremić.

Kolubara: Matić, Lazović, Milošević, Pilica, Milovanović, Obradović, Simić (od 53. Spasojević), Tanušev (od 46. Stevanović), Krstić (od 56. Đurđević), Čadikovski, Drinić.

Rezultati 2. kola. Radnik – Kolubara 3:0, Moravac Orion – Inćija 1:1, BSK borča – Javor Matis 2.2, Sloka (K) – Bačka 1:4, Bežanija – Mačva 0:0, Proleter – Jedinstvo putevi 3:1, Sloga (PM) – Sinđelić (Bg) 1:0, Sloboda (U) – Metalac (GM) 1:1.