Lajović u drugom kolu turnira u Buenos Ajresu

Nacionalni sport - Utorak 13.02.2018 - 08:05

Savladao domaćina na startu FOTO: Reuters Savladao domaćina na startu FOTO: Reuters

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo turnira u Buenos Ajresu, pošto je danas u prvom kolu pobedio domaćeg takmičara Fakunda Baginsa u dva seta, 7:6 (4) i 6:1.

U njihovom četvrtom duelu, Lajović je do treće pobede došao posle sat i 25 minuta igre.

Lajović će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela između Francuza Gaela Monfisa i Urugvajca Pabla Kuevasa.

Prvi set nije dobro počeo po Lajovića, pošto je Bagins prvi stigao do brejka i poveo sa 3:1, ali je 88. teniser sveta uspeo da uzvrati i potom set odvede u taj-brejk. On je u taj-brejku slavio sa 7:4.

U drugom setu Lajović je s dva brejka nadigrao Argentinca i lako izborio plasman u drugo kolo.