Pukla PETARDA na Marakani

Nacionalni sport - Sreda 11.10.2017 - 21:17

Fudbaleri Dinama iz Vranja poraženi su u utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije od ekipe Crvene zvezde, rezultatom 5:0 (3:0).

Jeziva povreda Frimponga u 78. minutu FOTO: Arena TV printscreen Jeziva povreda Frimponga u 78. minutu FOTO: Arena TV printscreen

Trostruki strelac za domaćine bio je Luka Adžić, u 25. minutu iz slobodnog udarca, a potom u 45. i 61. posle asistencija Aleksandra Pešića, strelca drugog gola u 44. minutu.

Pešić je meč završio sa tri asistencije, pošto je u 76. minutu asistirao i Slavoljubu Srniću.

Dinamo je meč počeo vrlo dobro i u uvodu utakmice dobro prodrmao odbranu crveno-belih sa nekoliko udaraca sa distance.

Najbolju šansu, Dinamo je imao u 11. minutu, kada je Stevanović sa dvadesetak metara šutirao tik pored gola.

Tek posle prvog gola Luke Adžića, Zvezda je probila led i do kraja utakmice rutinski meč rešila u svoju korist.

Susret vranjskih žutih i beogradskih crveno-belih ostaće upamćen i po jezivoj povredi Zvezdinog štopera Abrahama Frimponga u 78. minutu.

Nakon duela sa Nigerijcem Surakom, Frimpong je pao, udario glavom o teren i ostao da leži bez svesti.

Nakon intervencije lekarskog tima, Frimpong je iznešen sa terena i odvežen u Hitnu pomoć, a prve, nezvanične informacije govore da je defanzivac Zvezde zadobio potres mozga.