Teško do bodova protiv Đerdapa

Lokalni sport - Ponedeljak 27.10.2014 - 08:27

Vranje – Fudbaleri Dinama pobedili su, u 11. kolu Srpske fudbalske lige “Istok”, ekipu Đerdapa iz Kladova, sa 3:1 i nastavljaju trku za naslov jesenjeg prvaka sa ekipama Radničkog iz Pirota i Timoka iz Zaječara.

FK Dinamo, Foto-Trajković  FK Dinamo, Foto-Trajković

Vranjanci su mnogo teže stigli do pobede nego što se očekivalo protiv borbene ekipe iz Kladova koja se bori za opstanak.

Gosti su rešili prvo poluvreme u svoju korist, sa 1:0, a strelac je bio Stojanović u 11. minutu.

Tek u drugom poluvremenu, sa ulaskom najboljeg strelca Stefana Simonovića živnula je igra domaćih i stiglo se do pobede.

Izjednačio je Žarko Stranković u 48. minutu, na 2:1 povećao Simonović u 66, a konačan rezultat od 3:1 postavio Miloš Kostić iz jedanaesterca u 75. minutu.

Zbog burnog protesta isključen je igrrač gostiju Ilijević, pa su gosti do kraja utakmice igrali sa 10 igrača.

Dinamo je nastupio u sastavu: Jevtić, Anđelković, Stojanović, Miloš Kostić, Trajković, Ristić (od 53. Stajić), Stojiljković (od 70. Miloš Ž.Tasić), Ž. Stanković, Vojinović (od 46. Simonović), Marko Kostić, Lazarević.

U narednom 12. kolu ekipa Dinama gostuje u Svilajncu ekipi Radničkog.

Rezultati 11. kola - 25 / 26. oktobar 2014. godine: Dinamo – đrerdap 3:1, Car Konstantin – Ozren 2:1, Radan – Kopaonik 1:0, Tabane Trgovački - Radnički (S) 5:1, OFK Sinđelić – Timok 1:0, Hajduk Veljko – OFK Bor 1:1, Sloga Despotovac – Trstenik PPT  2:1, Radnički (P) – Timočanin 4:0.
Radnički (Pirot)    11    6    4    1    25:7    22
Dinamo (Vranje)    11    7    1    3    17:11    22
Radan (Lebane)    11    6    3    2    17:7    21
Timok (Zaječar)    11    6    2    3    22:12    20
Car Konstantin (Niš)    11    6    2    3    21:13    20
Trstenik PPT    11    6    2    3    17:10    20
OFK Bor    11    5    3    3    15:13    18
Timočanin (Knjaževac)    11    6    0    5    12:13    18