EP: Srebro za Ivanu Španović!

Nacionalni sport - Četvrtak 14.08.2014 - 06:02

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini skok u dalj.

BETA/AP BETA/AP

Španovićeva je do srebra stigla skokom od 6,81 metara koji je ostvarila već u prvoj seriji.

Srpska takmičarka bila je daleko najkonstantnija u finalu, nije imala nijedan prestup, ali ipak nije uspela da osvoji zlato koje je pripalo Francuskinji Elojzi Lesur sa rezultatom 6,85 metara. Bronza je pripala Ruskinji Dariji Klišinoj sa skokom od 6,65 metara.

Osim u prvoj seriji, Ivana je bila sjajna i u petoj kada je skočila 6,80 metara uz 15 centimetara lufta pri odskoku. Finalnu seriju u skoku u dalj pratilo je izuzetno lose vreme u Cirihu, duvao je jak vetar, a povremeno je padala i kiša.