JSL: Zvezdina osveta Radu

Nacionalni sport - Nedelja 02.11.2014 - 16:00

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Rad sa 2:1 u meču 11. kola Jelen Sperlige na stadionu Obilića na Vračaru.

Starsportphoto Starsportphoto

"Crveno-beli“ su se ovim trijumfom "osvetili“ građevinarima za poraz od pre nekoliko dana u Kupu Srbije.

Ekipa Nenada Lalatovića se makar na nekoliko sati popela na prvo mesto na tabeli sa 26 poena, jednim više od Partizana i Vojvodine koji se sastaju od 19 časova. Radu je ovo peti poraz u sezoni koji ima 11 bodova.

Pobedu Zvezedi doneli su Lazović u četvrtom i Pavićević u 18 minutu. Gol za Rad postigao je Jelić u 33.

"Crveno-beli“ su brzo i lako stigli do dva gola prednosti posle čega su se opustili i protivnik je to iskoristio i smanjio rezultat. Slična situacija i na početku drugog poluvremena, Zvezda je čuvala prednost, a Rad je zamalo stigao do izjednačenja kada je stativu pogodio Raspopović. Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, uglavnom se igralo na redini terena i nijedna ekipa nije stvorila ozbiljniju šansu.