Američki predsednik Barak Obama je Predsedničkom medaljom slobode - najvišim civilnim odlikovanjem SAD, odlikovao 21 osobu, među kojima su rok legenda Brus Springstin, glumci Tom Henks, Robert De Niro i Robert Redford, bivši košarkaši Majkl Džordan i Karim Abdul Džabar, filantropi Bil i Melinda Gejts i pevačica Dajana Ros.
"Springstin je stvorio himne naše Amerike" FOTO: COS
"Svako od njih je na mene snažno uticao, na načine koje, verovatno, ne mogu ni da zamisle", rekao je Obama o odlikovanima.
Predsednička medalja slobode je priznanje za doprinos interesima, bezbednosti i kulturi SAD.
"Springstin je stvorio himne naše Amerike, realnost onoga što jesmo i maštanje o onome što želimo da budemo", izjavio je Obama, uz ocenu da je Džordanovo ime postalo sinonim izuzetnosti.
"Kada kažete da je neko Majkl Džordan neurohirurgije, svi znaju o čemu pričate", rekao je Obama.
On je izjavio da su odlikovane ličnosti doprinele napretku Amerike i inspirisale milione ljudi širom sveta.
Vrati se na kategoriju Zabava
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.