30 medalja za roleraše iz Vranja

Lokalni sport - Sreda 07.09.2016 - 17:38

Na Besnoj Kobili su vožene dve trke u discipline Inline Alpine slalom iz kalendara Svetske roler federacije, na kojima su roleraši iz Vranja osvojili ukupno 30 medalja.

Trke međunarodnog karaktera. Foto: SK Besna Kobila Trke međunarodnog karaktera. Foto: SK Besna Kobila

Događaj je bio međunarodnog karaktera jer su osim klubova iz Srbije učestvovala i četiri kluba iz Poljske.

U kategorijama do 16 godina najbolji su bili roleraši Skijaškog kluba Besna Kobila, koji su u slalomu osvojili  četiri zlata, pet srebra i pet bronzi,  dok su u veleslalomu osvojili šest zlata, četiri  srebra i šest bronzi.

U starijim kategorijama najviše uspeha imali  su timovi iz Poljske.
Đorđe Dedinac, trener vranjskih roleraša, kaže da je organizacijom ovakvog takmičenja  SK Besna Kobila dokazao da je dorastao
velikim izazovima.

- Svojim delovanjem smo naš grad i našu zemlju upisali velikim slovima na roler mapu sveta.

Pohvale za odličnu organizaciju, ljubaznost i srdačnost smo dobli od svih gostiju, a najviše prija pohvala od gostiju iz Poljske koji kažu da svaki od pređenih 1.600 kilometara vredi što su došli da upoznaju jednu prelepu zemlju i divne domaćine