Evropske medalje za karatiste iz Surdulice

Lokalni sport - Petak 08.04.2016 - 12:02

Vranje - Na prvenstvu Evrope u Nirnbergu i Kohai kupu u Shotokan karateu, troje karatista Tandena iz Surdulice osvojilo je medalje.

Surduličani u reprezentaciji Srbije. Foto: KK Tanden Surduličani u reprezentaciji Srbije. Foto: KK Tanden

Turnir je okupio oko 1.200 najboljih karatista iz 24 zemlje koji su se nadmetali u preko 1.600 nastupa.

Reprezentacija Srbije brojala je stotinak karatista među kojima je bilo i osmoro Surduličana, kao i trener  Srboljub Mitić.

Reprezentacija Srbije osvojila je šest zlatnih, 12 srebrnih i 22 bronzane medalje, a u generalnom plasmanu je osvojila peto mesto.

Najznačajniji uspeh je osvajanje drugog mesta u borbama muške seniorske ekipe u kojoj se nalazio i Milan Stančević iz Surdulice.

Pored toga Stančević je osvojio i bronzanu medalju u borbama ekipno.

Što se tiče ostalih Surduličana, prvakinja Evrope postala je Minja Stojanović u katama pojedinačno, dok je bronzu osvojio Vladimir Mitrović, takođe u katama pojedinačno.