Radnik gazi redom

Lokalni sport - Nedelja 05.10.2014 - 08:57

Vranje – Fudbaleri Radnika rutinski su savladali, u 8. kolu Prve lige Srbije, ekipu Sloge iz Kraljeva sa 3:0 i zadržali prvo mesto na tabeli sa četiri boda prednosti ispred Javora Matisa iz Ivanjice i Inđije.

Detalj sa ranijih mečeva Radnika Detalj sa ranijih mečeva Radnika

Radnik je rano došao u vođstvo, u 14. minutu brzoniogi Predrag  Jeremić stuštio se po desnoj strani idealno uposlio Srđana Simovića kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju Lazara Tatića.

Na 2:0 povećao je špic Jovan Jovanović glavom,  nakon uigrane akcije sa Ljubom Baraninom koji je iz auta oštro rukama ubacio loptu u srce šesnaesterca gostiju.

Surduličani su dominirali u prvom poluvremenu, Kralajvčani su pokazali da nisu slučajno poslednjeplasirani na tabeli i da nemaju još osvojen ni bod.
Tačku na rezultat stavio je u 43. minutu Jeremić.

Surduličani su presekli jedan od retkih napada gostiju lopta je došla do Jeremića koji je lobujući Tatića postigao prelep gol.

U narednom 9. kolu fudbaleri Radnika igraju jedan od derbija kola kada gostuju ekipi Javora Matisa u Ivanjici.

Sudija Lazar Lukić iz Beograd dobro je odsvirao meč sa svojim pomoćnicima Vladankom Panićem i Milošem Miškeljinom obojicom, takođe, iz Beograda.

Za Radnik su nastupli: Šejić, Milovanović, Krstić, F.Stojanović, Prodanović, Simović (od 76. Miljević), Jovanović (od 60. M.Petrović) N.Stojanović, Jeremić (od 85. Rajović), Jakovljević, Baranin,

Rezultati 8. kola: Radnik - Sloga (K) 3:0, BSK Borča - Moravac Orion 1:0, Bežanija – Sloboda 1:0, Sloga (PM) – Kolubara 4:1, Proleter - Metalac (GM) 2:1, Jedinstvo Putevi – Inđija 1:1, Sindjelić - Bačka (BP) 1:3, Mačva - Javor Matis 2:2.

Radnik    8    6    2    0    16:3    20
Javor Matis    8    4    4    0    14:7    16
Inđija    8    4    4    0    12:6    16
Bačka (BP)    8    5    0    3    13:7    15
Sloga (PM)    8    4    2    2    10:8    14
BSK Borča    8    3    4    1    12:9    13
Proleter    8    4    1    3    8:7    13
Kolubara    8    4    1    3    8:13    13