Simonović enigma za Tabane

Lokalni sport - Ponedeljak 18.08.2014 - 11:03

Vranje – Fudbaleri Dinama pobedili su, u 1. kolu Srpske lige Istok, ekipu Tabane u Jagodini, sa 2:1 i najavili velike ambicije – borbu za sam vrh tabele.

FK Dinamo FK Dinamo

Gol odluke pao je 42. minutu. Prema izveštačima, Simonović je napravio slalom u šesnaestercu domaćih, predriblao golmana Jokića i kad je trebalo da šutira u praznu mrežu povukao ga je za dres i oborio igrač Tabana  Knežević, pa je odlični sudija Aleksandar Minić iz Knjaževca pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač jedanesterca bio je Miloš Kostić.

Inače, domaćin je poveo golom Stojčeva u 7. minutu, a izjednačio je Simonović u 19.

Utakmicu je obeležilo i isključenje Kneževića kod Tabana i Nikolića kod Dinama.

Za ekipu Dinama nastupli su: Jevtić, Krstić, Z. Stanković (Tasić), Miloš Kostić, Videnović, Marko Kostić, Demić (Nikolić), Stojiljković, Simonović, Vojinović, Ž. Stanković (Milić).

Rezultati 1. kola - 16 / 17. avgust 2014. godine:  Tabane     - Dinamo 1:2, OFK Bor – Ozren 2.1, Timok – Trstenik PTT 1:2, Đerdap – Timočanin 0:1, Radnički (S) – Radnički (P) 0:1, Kopaonik - Sloga (De) 0:0, Car Konstantin - Hajduk Veljko 5:1, Radan - OFK Sinđelić 3:0.

Tabela: Car Konstantin (Niš) 3, Radan (Lebane) 3, Trstenik PPT 3, Dinamo (Vranje) 3, OFK Bor 3, Timočanin (Knjaževac) 3, Radnički (Pirot) 3, Kopaonik (Brus) 1, Sloga (Despotovac) 1, Timok (Zaječar) 0, Tabane (Jagodina) 0, Ozren (Sokobanja) 0, Radnički (Svilajnac) 0, Đerdap (Kladovo) 0, OFK Sinđelić (Niš) 0, Hajduk Veljko (Negotin) 0.

Parovi 2. kola - 23 / 24. avgust 2014. godine: Ozren – Dinamo, OFK Sinđelić – Tabane, Hajduk Veljko – Radan, Sloga (De) – Car  Konstantin, Radnički (P) – Kopaonik, Timočanin - Radnički (S), Trstenik PPT – Đerdap, OFK Bor – Timok.