Tri zlata za vranjske dizače tegova

Lokalni sport - Utorak 20.10.2015 - 12:19

Ranko Radan, Bratislav Stanković i Vladan Jovanović iz Vranja osvojili su zlatne medalje na četvrtom zvaničnom državnom prvenstvu u pauerliftingu, održanom u Vladičinom Hanu.

Uspeh vranjskih dizača tegova. Foto: FB Teretana Uspeh vranjskih dizača tegova. Foto: FB Teretana
Ono što je svoj trojici zajedničko je da vežbaju i spremaju se u teretani  "Olimp"  .

Tanja Zlatanović, takođe iz teretane “Olimp”, bila je nacionalni sudija na ovom takmičenju.

Ranko Radan osvojio je prvo mesto u kategoriji M3 do 82,5 kg RAW i oborio sva tri državna rekorda u disciplinama čučanj, benč pres i mrtvo dizanje - 470 kg.

Bratislav Stanković osvojio je prvo mesto u kategoriji M3 do 125 kg RAW, oborio tri državna rekorda u disciplini čučanj, benč i mrtvo dizanje - total 596 kg i proglašen za najjačeg veterana u M kategoriji, osvojivši za ove rezultate i pehar.

Vladan Jovanović u kategoriji T2  u kojoj su takmičari sa16 i17 godina do 90 kg takođe je uzeo zlato - total 365 kg.