"Lale" razočarane, ali ostaju optimisti

Nacionalni sport - Petak 29.07.2016 - 09:04

Fudbaleri Vojvodine razočarani su remijem sa Dinamom iz Minska u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Igrači smatraju da i dalje imaju dobre šanse; Foto: Tanjug/Jaroslav Pap Igrači smatraju da i dalje imaju dobre šanse; Foto: Tanjug/Jaroslav Pap

Novosađani su igrali 1:1 iako su nadigrali goste iz Belorusije i bili u prednosti do 82. minuta.

"Razočaran sam jer smo imali mnogo šansi. Vidi se da je Dinamo dobra ekipa jer su nam dali gol iz prvog šuta na utakmici.

Taj gol nas je sputao jer smo bili bliži da postignemo drugi i prelomimo utakmicu", rekao je Siniša Babić.

"Mislim da imamo veće šanse da prodjemo u revanšu jer smo pokazali da smo bolji i verujem da u Belorusiji možemo do gola.

Brži smo i agresivniji. Ništa nije izgubljeno. Očekujem da će u revanšu igrati slično kao u Novom Sadu.

Da je ostalo 1:0, morali bi da nas napadnu. Ovako imaju dobar rezultat i sigurno se neće zaletati", dodao je Babić.

Njegov saigrač Nikola Trujić smatra da Vojvodina i dalje ima dobre šanse za prolaz.

"Dobro smo počeli, prvo poluvreme igrali zaista dobro, stvarali šanse i mislim da smo pokazali kako treba da igra Vojvodina.

Ne znam šta se desilo u nastavku, prvih 10 minuta kao da smo bili pogubljeni, izgubili smo ritam.

Primili smo gol praktično iz jedne šanse, ali ništa nije gotovo. Ima još jedna utakmica.

Ako budemo igrali kao ovde u prvom poluvremenu, mislim da možemo da obezbedimo prolaz u narednu fazu", rekao je Trujić.

Revanš će se igrati u četvrtak u Belorusiji.