Odbojkaši u polufinalu Svetske lige!

Nacionalni sport - Subota 18.07.2015 - 07:15

Trijumf nad Poljskom posle velike borbe. Foto: fivb.org Trijumf nad Poljskom posle velike borbe. Foto: fivb.org

Izabranici Nikole Grbića su do pobede nad svetskim šampionima došli sa 3:2, po setovima 18:25, 25:22, 22:25, 25:22, 15:13, posle dva sata i 32 minuta.

Reprezentacija Srbije je tako zauzela drugo mesto u grupi, iza Poljske, i u polufinalu će se sastati sa Sjedinjenim Državama u subotu od 15 časova. Poljaci će se za finale boriti sa Francuzima.

Tačku na sjajan meč stavio je Aleksandar Okolić asom prvoj meč lopti, a najbolji u našem timu bio Aleksandar Atanasijević sa 27 poena. Odličan je bio i Nemanja Petrić sa 15.

U redovima selekcije Poljske, Bartos Kurek je imao 24 poena, dok je Mihal Kubijak dodao 11.

Srbija će igrati u polufinalu Svetske lige, posle pravog trilera sa svetskim prvakom . Izabranici Nikole Grbića su nešto lošije meč opterećni pritiskom da moraju da pobede. Posle vođstva Poljske od 1:0 usledio je mnogo bolji nastavak, pa je Srbija izjednačila. Greške srpskih odbojkaša u finišu trećeg seta donele su Poljskoj vođstvo od 2:1, ali je na pravi način odgovorila Srbija i izjednačila. Više nego uzbudljiv peti set završio je Okolić as servisom za veliko slavlje odbojkaša Srbije.

Poljska je bolje počela meč i povela sa 5:2, 9:5 i 13:16. U završnici, Poljaci su vodili sa 21:14, a set su dobili sa 25:18.

U drugom setu Srbija je povela sa 3:0, pa 9:4 i 13:8. U nastavku, Srbija je vodila sa 18:14, a Poljska serijom od 6:0 preokrenula rezultat i povela sa 20:18. Na isti način je uzvratila Srbija i serijom 4:0 povela sa 22:20, a zatim, posle 22:21, sa dva vezana poena stigla do 24:21. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:22 i izjednačila na 1:1 u setovima.

U trećem setu, pri rezultatu 4:3 za Poljsku, pozlilo je drugom sudiji Tursiju, pa je meč prekinut i ukazana mu je pomoć. Pritrčali su brazilskom sudiji Nikola Grbić i dr Ljuban Martinović, a posle ukazane pomoći meč je nastavljen, a Tursija je zamenio Nasr Šaban iz Egipta. Vodila je Poljska na prvom tehničkom tajm-autu sa 8:6, a na drugom sa 16:14. U završnici, Srbija je posle 23:19 smanjila na 23:21, ali su Poljaci treći set dobili sa 25:22 i poveli sa 2:1.

U četvrtom setu Poljska je povela sa 3:1, a Srbija preokrenula na 4:3, a zatim povela sa 10:8. Uzvratili su Poljaci i poveli sa 11:10. Srbija je do vođstva ponovo došla na 14:13, posle prednosti Poljaka od 13:12. U završnici, posle 18:18, Srbija je povela sa 20:18, a nakon 21:20 sa 23:20. Kao u drugom setu, Srbija je realizovala drugu set loptu za 25:22 i izjednačila na 2:2 u setovima.

U petom setu Srbija je imala minimalnu prednost do 5:4, kada su Poljaci preokrenuli i poveli sa 6:5. Na promeni strana Poljska je vodila sa 8:7, a odmah potom i sa 9:7. Sjajnom serijom 3:0, Srbija je povela sa 10:9, a Poljska odmah povela sa 11:10. Čekalo se na isti potez Srbije, a on je usledio posle vođstva Poljske od 12:11, kada je Srbija sa dva vezana poena povela sa 13:12. Stigla je Srbija do prve meč lopte – 14:13, a nju je u trijumf pretvorio Okolić as servisom.