Tesan poraz Zvezde

Nacionalni sport - Petak 03.04.2015 - 20:38

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Žalgirisa u Kaunasu sa 76:70, u 13. kolu Top16 faze u Evroligi.

StarSport StarSport

Obe ekipe izgubile su još ranije šanse za prolaz u četvrtfinale, a Zvezda je pretrpela 10. poraz u drugoj fazi.

Crveno-beli su odigrali veoma sličan duel onom u Berlinu prošle nedelje. Bili su veoma loši u prvom delu, imali su -13 na poluvremenu, ali su u nastavku pokazali drugo lice.

Već u trećoj četvrtini Zvezda je sustigla prednost domaćina, a početkom poslednje imala je +6 (62:56).

Ipak, nekoliko grešaka i dobra igra domaćina doneli su Žalgirisu preokret i petu pobedu u Top16 fazi.

Ono što je verovatno važnije od same utakmice je povratak Branka Lazića i Markusa Vilijamsa, koji su zaigrali posle povreda.

Boban Marjanović odigrao je još jedan sjajan meč u Evroligi, imao je 14 poena i 12 skokova za indeks korisnosti 27.

Čarls Dženkins dodao je 12 poena, Jaka Blažič ubacio je 8, a Dangubić, Mitrović i Cirbes po 7.

Domaćina je predvodio Jankunas sa 19 poena i 9 skokova, 17 poena dodao je Čeri, a 11 Milankins.