Kuardado za pobedu Juventusa nad Interom

Svetski sport - Ponedeljak 06.02.2017 - 08:02

Fudbaleri Juventusa pobedili su u Torinu ekipu Intera sa 1:0 u utakmici 23. kola italijanske Serije A. Jedini gol na "Derbiju Italije", vredan tri boda, postigao je Huan Kuardado u 45. minutu sjajnim golom sa oko 20 metara.

Kuardado postigao gol vredan tri boda FOTO: Profimedia Kuardado postigao gol vredan tri boda FOTO: Profimedia

U prvom poluvremenu Juventus je dva puta pogađao okvir gola, prvo Paulo Dibala u 13, a potom i Miralem Pjanić u 43. minutu.

I Inter je imao nekoliko prilika, a najbolju je imao Ivan Perišić.

Inter je u drugom poluvremenu imao veći posed lopte, ali fudbaleri Milana nisu stvorili niti jednu pravu priliku, dok za "staru damu" izgledne šanse nisu iskoristili Pjanić i Mandžukić.

Inter je meč završio sa desetoricom igrača, pošto je Perišić je u poslednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.

Šampion Italije je prvi na tabeli sa 54 boda, odnosno ima šest bodova više a meč manje od drugoplasiranog Napolija.

Inter je peti sa 42 boda i večerašnjim porazom je prekinuo niz od sedam trijumfa u Seriji A.

Juventus u narednom kolu gostuje Kaljariju, dok Inter dočekuje Empoli.

Fudbaleri Palerma su, takođe, sa 1:0 slavili protiv Krotonea. Strelac pobedničkog gola bio je Ilija Nestorovski u 27. minutu.

Palermo je na 18. mestu na tabeli sa 14 bodova, dok je Krotone na pretposlednjem sa bodom manje.