LŠ: Mančester Junajted savlado Briž

Svetski sport - Sreda 19.08.2015 - 09:52

Ekipa Mančester Junajteda savladala je Klub Briž posle preokreta 3:1 (2:1) u prvom meču plej-ofa Lige šampiona.

Revanš naredne srede. Foto: Getty Images Revanš naredne srede. Foto: Getty Images

Sporting je u Lisabonu pobedio moskovski CSKA 2:1 (2:1), Lacio je u Rimu pogotkom Baldea Keite porazio Bajer Leverkuzen, dok je BATE Borisov trijumfovao protiv Partizana istim rezultatom.

Junak pobede Junajteda bio je fenomenalni Memfis Depaj – Holanđanin je najpre u 13. minutu neutralisao vođstvo gostiju iz Belgije, da bi pola časa kasnije doneo totalni preokret svom timu.

Konačan rezultat susreta, kao i mirniji put svom timu u Briž, postavio je Maruan Felaini u 94. minutu, na asistenciju Depaja.

U prvom meču dana, Astana je uspela da stigne do prednosti pred revanš sa ekipom APEOL u Nikoziji.

Revanš mečevi na programu su naredne srede.