31. maj Svetski dan bez duvanskog dima: „Razotkrivanje privlačnosti: otkrivanje taktika industrije duvanskih i nikotinskih proizvoda“.

Lokalne vesti - Sreda 28.05.2025 - 09:12

Ove godine kampanja je usmerena na razotkrivanje strategija koje duvanska i nikotinska industrija koristi da bi njihovi proizvodi bili privlačni potrošačima, naročito mladima.

Foto: Promo Foto: Promo
Kako bi privukli pažnju  i zadržali potrošače, duvanska i nikotinska industrija često koriste:
 
• Arome i aditive koji služe za poboljšanje ukusa i maskiranje jačine duvana kako bi se povećala privlačnost duvanskih proizvoda.
• Ciljani marketing kroz korišćenje elegantnog dizajna, atraktivnih pakovanja i digitalnih medijskih kampanja za reklamiranje štetnih duvanskih proizvoda.
• Obmanjujući dizajn proizvoda, odnosno kreiranje proizvoda koji liče na slatkiše ili igračke, direktno privlačeći decu i adolescente.
• SZO nastoji da podigne svest, zagovara jače politike, uključujući zabranu aroma koje duvanske i nikotinske proizvode čine privlačnijim i promoviše aktivnosti koje treba preuzeti kako bi ljudi širom sveta mogli da ostvare svoje pravo na zdravlje, zdrav život i da se zaštite buduće generacije.
 
Ovakva strategija ne samo da podstiče početak upotrebe, već i otežava odvikavanje od duvanskih proizvoda, povećavajući rizik od zavisnosti i dugoročnih zdravstvenih posledica.
 
Tim povodom kao i svake godine ZZJZ Vranje, Centar za promociju zdravlja, zajedno sa partnerskim organizacijama (volonteri Crvenog Krsta, Centar za prevenciju DZ Vranje), održaće predavanje na zadatu temu u Domu učenika srednjih škola sa početkom u 12.00 sati.
Ok Radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //