AMERIKA pomaže žrtvama TRGOVINE LJUDIMA u Vranju

Lokalne vesti - Sreda 06.06.2018 - 11:28

Vranje je jedan od osam gradova u Srbiji koji će doboti sredstva iz donacije Sjedinjenih američkih država za pomoć žrtvama trgovine ljudima.

Projekat će obezbediti urgentne i dugoročne usluge podrške žrtvama Projekat će obezbediti urgentne i dugoročne usluge podrške žrtvama
Ambasada SAD u Beogradu saopštila je u sredu da je Amerika donirala 750.000 američkih dolara za pomoć žrtvama trgovine ljudima u Srbiji.
 
Donaciju je najavio Stejt department a dobiće je Međunarodni komitet spasa i Udruženje građana za borbu protiv trgovine ljudima i svih oblika rodno zasnovanog nasilja "Atina" za projekat koji će trajati 30 meseci i koji ima za cilj borbu protiv modernog ropstva i mreža trgovaca ljudima i pružanje pomoći ranjivim pojedincima.
 
Ova donacija pomoći će žrtvama trgovine ljudima u osam različitih gradova širom Srbije: Beogradu, Vranju, Subotici, Novom Sadu, Nišu, Sremskoj Mitrovici i Kraljevu.
 
Projekat će, kako se navodi, obezbediti urgentne i dugoročne usluge podrške žrtvama trgovine ljudima, pomoći će lokalne aktere koji pružaju specijalizovanu podršku deci žrtvama trgovine ljudima, kao i primenu Akcionog plana i Strategije prevencije i suzbijanja trgovine ljudima.
 
- Sjedinjene Američke Države sa zadovoljstvom ističu saradnju sa ove dve organizacije, i ovu mogućnost da podrže njihovo partnerstvo sa institucijama u borbi protiv trgovine ljudima. 
 
Međunarodni komitet spasa i NVO "Atina" su organizacije sa dugom istorijom na polju borbe protiv trgovine ljudima, pružanja zaštite žrtvama kao i dovođenja pred lice pravde onih koji profitiraju od trgovine ljudima - navodi se u saopštenju dostavljenom medijima.
 
Dodaje se da su sloboda za žrtve, sprečavanje i borba protiv trgovine ljudima, i krivično gonjenje trgovaca prioriteti politike SAD na polju borbe protiv trgovine ljudima.
 
- Stoga smo ponosni što možemo da podržimo Srbiju u primeni Akcionog plana i Strategije prevencije i suzbijanja trgovine ljudima - stoji u saopštenju.
 
OK Radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //