Deponija ”Meteris“ je opremanjem hemijske laboratorije kompletno završena i samim tim postala jedna od najsavremenijih u Evropi. - Značaj ovog projekta je višestruk, rekao je danas predsednik vranjske opštine Miroljub Stojčić, jer će laboratorija omogućiti hemijske analize otpadnih, podzemnih voda i vazduha u neposrednoj okolini deponije u cilju zaštite životne sredine i zdravlja ljudi. Stojčić je naglasio da je će se funkcionisanjem pomenute laboratorije obezbediti i edukacija učenika srednjih škola i polaznika Centra za talente koji će na ovoj lokaciji sticati praktična znanja i vršiti pripreme naučnih radova. Predsednik IO vranjske opštine Božidar Ilić je rekao da je neophodno ukazati gradjanima na značaj primarne reciklaže, jer ćemo samo na taj način sačuvati deponiju ”Meteris“ za buduća pokoljenja. Laboratorija u vrednosti oko 2 100 000 dinara je opremljena aparatima renomiranih evropskih firmi. Učešće UNDP-a u ovom projektu je 1 250 000, SO Vranje 350 000, a i Komrada oko 400 000 dinara.
Vrati se na kategoriju Lokalne vesti
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.