Drama na začelju: DINAMO poklekao na Banjici

Lokalne vesti - Sreda 01.05.2019 - 21:43

U 4. kolu plej-aut faze prvenstva Super lige Srbije, Dinamo iz Vranja je na Banjici izgubio od Rada rezultatom 1:0.

Perić nemoćan u 9. minutu FOTO: G: Mitić/OK Radio Perić nemoćan u 9. minutu FOTO: G: Mitić/OK Radio
U utakmici koja je od velikog značaja za rasplet na dnu tabele Super lige Srbije, igrači Rada su savladali Vranjance minimalnim rezultatom.

Domaćini su poveli još u 9. minutu susreta golom Volkova, što se ispostavilo i kao konačan ishod meča koji je odigran po kiši i teškom, blatnjavom terenu.

Borba na terenu je bila žestoka, što dokazuje i šest žutih kartona koje su dobili domaćini nasuprot dve opomene za igrače DInama.

Kako javlja naš izveštač iz Beograda, ni na tribinama nije bilo bolje, pa su Vranjanci „čašćavani“ raznoraznim uvredama, a posebno je na meti navijača domaćih bio šef struke gostiju, Dragan Antić Recko.

Nakon ove pobede, Rad je na 14. mestu tabele se 14 bodova, koliko ima i OFK Bačka na 13. poziciji.

Sa druge strane, prvi konkurent Dinama, ekipa Zemuna je sa neverovatnih 7:0 savladala upravo fudbalere Bačke.

Nakon trijumfa u Šapcu protiv Mačve od 5:1 u prošlom kolu, Zemunci su ostvarili skor od 12 postignutih golova u poslednja dva kola nasuprot 21 gola u prethodnih 32 kola!

Meč bez većeg rezultatskog značaja igran je u Surdulici, gde je Radnik bio bolji od Voždovca 4:2.

Dinamo je sada na poslednjem, 16. mestu tabele sa 14 bodova, dok Zemun ima tri boda više.

Do kraja prvenstva ima još tri kola, u kojima se Dinamo sastaje sa Zemunom i Spartakom u Vranju, a u poslednjoj utakmici ide na gostovanje OFK Bačkoj.