Humanitarna organizacija „Koce zauvek “ 5. juna organizuje tradicionalnu memorijalnu i akciju dobrovoljnog davanja krvi u prostorijama Medicinske škole „Dr Izabel Emsli Haton“ u Vranju.
Akcija sećanja na Nemanju Kocića. Foto: OK Radio
Akcija će se biti održana od 09.00 do 15,00 časova, u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Niš, Službom za transfuziju krvi i Crvenim krstom iz Vranja.
Organizatori očekuju učešće od oko 200 dobrovoljnih davaoca krvi.
Humanitarno udruženje „Koce zauvek“ registrovano je u Vranju u maju prošle godine, sa ciljem očuvanja i sećanja lika Nemanje Kocića Koceta, prerano preminulog maturanta Medicinske škole u Vranju.
Cilj udruženja je okupljanje dobrovoljnih davaoca krvi, organizovanje i popularizacija dobrovoljnog davalaštva krvi u cilju podizanja svesti nivoa građana o značaju davalaštva krvi.
Udruženje ima aktivnih članova.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi biće organizovana u saradnji sa Sindikatom sindikatom srpske policije - Regionalni centar Vranje, a biće podržana od strane kompanije „Jumko“ i „Bivoda“.
Za godinu dana svog postojanja HU „Koce zauvek“ je organizovalo samostalno i u zajednici sa prijateljima udruženja na teritoriji grada Vranja 13 akcija dobrovoljnog davanja krvi i tom prilikom prikupilo 529 jedinica dragocene tečnosti.
Takođe, udruženje je podržalo i akcije svojih prijatelja u Zaječaru i Jagodini.
Vrati se na kategoriju Lokalne vesti
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.