Počelo testiranje kandidata za popisivače

Lokalne vesti - Ponedeljak 15.08.2022 - 20:27

Danas je počelo testiranje kandidata za popisivače za popis stanovništva, domaćinstava i stanova u 2022. godini.

vranje.org.rs vranje.org.rs
Po rečima načelnika  Gradske uprave Dušana Aritonovića biće testirano ukupno 407 kandidata za područje Grada Vranja i 43 za gradsku opštinu Vranjska Banja. ,,Od tog broja na obuku će biti upućeno 145 kandidata za Grad Vranje i 23 za gradsku opštinu Vranjska Banja. Veliko je interesovanje za ovaj posao o čemu svedoči broj prijavljenih kandidata koji je četiri puta veći od potrebnog broja popisivača, tako da imamo mogućnost da izaberemo kvalitetne popisivače. 
 
Testiranje se sastoji u proveri poznavanja rada na računaru, s obzirom da  je sada sve digitalizovano. Podaci se direktno unose u aplikaciju na laptopu, nema klasičnog zapisivanja na terenu, tako da je neophodno da popisivač ima elementarno znanje rada na računaru'', ističe načelnik Gradske uprave Dušan Aritonović. 
 
Nakon testiranja preliminarne liste popisivača biće objavljene u subotu, 20. avgusta, u 16 sati. Kandidati koji budu zadovoljili kriterijume na testiranju imaće petodnevnu obuku za popisivače koja će početi 29. avgusta u Vranju i Vranjskoj Banji.
OK radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //