Premijera predstave Sudije dramske sekcije Gimnazije "Bora Stanković" iz Vranja

Lokalne vesti - Utorak 27.02.2024 - 11:26

Tekst predstave je autentičan i autorsko je delo učenica četvrtog razreda Milice Danev i Emilije Arsić.

Foto:Promo Foto:Promo
"U početku beše reč. I reče beše u Boga..." Da reč može da bude ubojito oružje potvrdio je i vekovima kasnije Radoje Domanović, najpoznatiji srpski satiričar. On je 1896. godine kao profesor Vranjske gimnazije sa učenicima postavio na scenu Njegošev ''Gorski vijenac'' i to je bio početak pozorišnog života u Vranju. Od tada do danas traje magija pozorišta u našem gradu, ali i u našoj školi, skoro bez prekida. Od biblijske ''Knjige o sudijama'' do Domanovića i od Domanovića do danas traje čarolija na daskama koje život znače. Mi ih ovom predstavom objedinjujemo u praizvedbi, kao omaž ovom piscu i nekadašnjem profesoru naše škole. 
 
Autor scenografije je profesor likovne kulture Aleksandar Đorđević. U predstavi učestvuje osamnaestoro učenika svih razreda Gimnazije.
 
Premijera je zakazana za 1. mart 2024. g. u Pozorištu ''Bora Stanković'' u Vranju.
 
Ulaznice se neće prodavati već će biti humanitarni prilog namenjen za lečenje dečaka. 
 
Početak je planiran za petak u 20 sati.
 
OK Radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar: