Lokalne vesti - Petak 29.08.2025 - 10:01
Zamenik gradonačelnika Milan Ilić i predsednica Skupštine grada Zorica Jović priredili su prijem za članove folklornih ansambala, koji u okviru manifestacije „Dani Vranja“ borave u našem gradu.
Foto: vranje.org.rs
Prisutnima se najpre obratio zamenik gradonačelnika Milan Ilić i gostima poželeo srdačnu dobrodošlicu. ,,Posebna je čast što ste svojim defileom upravo vi, folkloraši, uveličali početak manifestacije, unoseći duh pesme i radosti. Vi ste svedočanstvo da tradicija živi kao trajno bogatstvo koje nas povezuje i inspiriše. Uveren sam da će nastupi kulturno-umetničkih društava iz Istočnog Sarajeva, Resavice, Severne Makedonije, Bosilegrada i Vranja privući veliku pažnju publike“, istakao je zamenik.
Prisutne je pozdravila i predsednica Skupštine Zorica Jović. ,,Želim vam dobrodošlicu u grad muzike, sevdaha i meraka, grad Bore Stankovića i oca Justina Popovića. Dobrodošli na obeležavanje 60. godišnjice postojanja folklornog ansambla ,,Sevdah“ iz Vranja, koji predano i odgovorno rade decenijama unazad. Draga deco, družite se, sklapajte nova prijateljstva i uživajte u onome što radite, ponosni smo na sve vas“, rekla je predsednica.
U ime organizatora festivala, dobrodošlicu gostima poželela je i Tanja Nuhijević, umetnički rukovodilac ansambla „Sevdah” Vranje.
Učesnici ovogodišnjeg Međunarodnog festivala folklora su FA „Sevdah“ Vranje, KUD ,,Slavija“ Istočno Sarajevo, KUD ,,Branislav Nušić“ Resavica, Ansambl za narodni pesni i igri ,,Kočo Racin“ Skoplje i KUD ,,Centar za kulturu Bosilegrad“ iz Bosilegrada. Prijemu je prethodio defile folklornih ansambala gradskim ulicama, dok je njihov nastup zakazan za 19 sati, na Trgu Staniše Stošića.
Ok Radio
Vrati se na kategoriju Lokalne vesti