Vranjsko Preduzeće za puteve dobilo je danas novog vlasnika. Jedna od najvrednijih lokalnih firmi prodata je Preduzeću za puteve iz Niša za dva miliona evra. Tendersku dokumentaciju otkupila su tri preduzeća, ali se kao jedini kupac javilo niško Preduzeće za puteve, koje je i potpisalo ugovor o kupovini 70 odsto kapitala vranjskih putara sa Agencijom za privatizaciju. Dobrivoje Aleksić, direktor Opštih poslova vranjskih putara, za O.K. radio kaže da rukovodstvo i radnici preduzeća nisu mogli da utiču na cenu prodaje, ali je izrazio zadovoljstvo, jer je predloženi socijalni program prihvaćen u potpunosti. Inače, D.O.O. “Alpina“ iz Beograda, i “Strabag” iz Austrije takođe su bili zainteresovani za kupovinu vranjske firme, ali nisu dostavili svoju ponudu na tenderu u predviđenom roku. Niški putari sklopili su ugovor sa Agencijom za privatizaciju po kome su obavezni da u narednih godinu dana investiraju u vranjsko Preduzeće za puteve oko 2,5 miliona evra, u cilju proširenja kapaciteta. Od ukupnog preostalog društvenog kapitala tog preduzeća 15 odsto akcija ostaće vlasništvo države, a 15 odsto preostalih akcija, čije se upisivanje očekuje uskoro, pripašće radnicima i bivšim radnicima preduzeća. Preduzeće za puteve je osnovano 1961. godine i da danas upošljava 580 stalnih radnika i oko pedesetak sezonskih, a da je inicijativa za njegovu privatizaciju pokrenuta još avgusta 2002. godine.
Vrati se na kategoriju Lokalne vesti
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.