VLADA PRIHVATILA STRATEGIJU ZA EU

Lokalne vesti - Subota 11.06.2005 - 15:24

Savet Srbije za evropske integracije prihvatio je Nacionalnu strategiju Srbije za pridruživanje SCG EU. Savet, kojim je predsedavao premijer Srbije Vojislav Koštunica, prihvatio Strategiju predložio Vladi da je usvoji. Kako se navodi u saopštenju Kancelarije Vlade za saradnju s medijima, Nacionalna strategija će predstavljati osnov za donošenje nacionalnih programa za usklađivanje domaćeg prava s pravnim tekovinama Evropske unije, posle potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju. Savet je zadužio Kancelariju za pridruživanje EU da prati usklađivanje aktivnosti državnih organa sa smernicama koje predviđa Strategija i Skupštini Srbije preporučio da prioritet pri usvajanju zakona imaju zakoni koji usklađuju regulativu s propisima EU. Usvojena je informacija o procesu obrazovanja radnih grupa Vlade za pregovaranje o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju i podržano je pojačanje rada na formiranju pregovaračke pozicije za te pregovore.

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //