VLADA VOLJNA DA ISPUNI ZAHTEVE EU POVODOM REEKSPORTA ?E?ERA

Lokalne vesti - Subota 24.07.2004 - 15:18

U vladi Srbije postoji politička volja da budu ispunjeni zahtevi Evropske komisije o kažnjavanju krivaca za reeksport šećera na tržište Evropske unije, naglasio je ministar finansija Mlađan Dinkić u intervjuu Tanjugu. On je prilikom posete nacionalnoj novinskoj agenciji naveo da je u domaćim šećeranama sada potpuno sređeno knjigovodstvo o prometu robe. `Veoma je teško formalno-pravno dokazati ko je zloupotrebio preferencijale za izvoz šećera u Evropsku uniju`, ocenio je ministar i dodao da su se u to uverili ljudi iz OLAF koji su proveravali izvozne fakture i carinske procedure u Srbiji, pokušavajući da ustanove koje su firme učestvovale u reeksportu. Ukoliko Evropska komisija izrekne bilo kakvu kaznu Srbiji za reeksportovani šećer, to neće pogoditi naš budžet nego će biti kažnjeni samo uvoznici šećera iz EU, `koji možda mogu onda regresno tužiti naše izvoznike`, izjavio je srpski ministar finansija. `Naši izvoznici su uglavnom privatne kompanije, bilo da su inostrane ili domaće, tako da država neće imati nikakve rashode iz budžeta`, objasnio je Dinkić. `Kako će se to završiti - videćemo. Jer, EU želi da kazni svoje uvoznike, da plate penale`, rekao je on i izrazio uverenje da će vlada Srbije u naredna tri meseca ispuniti zaheve Evropske komsije. Ocenjujući da je sistem za kontrolu izvoza srpskog šecehra bio loše postavljen, Dinkić je podsetio da je međuvremenu promenjen carinski zakon, što onemogućava ponavljanje zloupotreba, jer sistem kontrole obezbeđuje potpunu evidenciju izlaska robe iz zemlje.

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //