Mladi Albanci traže srpski pasoš

Nacionalne vesti - Ponedeljak 21.05.2018 - 08:06

Albanci svakodnevno dolaze u opštinu Gračanica sa zahtevom za izdavanje uverenja o državljanstvu Republike Srbije, koji su im neophodni za dobijanje srpske lične karte, odnosno pasoša, izjavio je za "Večernje novosti" Ljubinko Karadžić, predsednik Privremenog organa Grada Prištine, sa sedištem u Gračanici.

Sa srpskim pasošem putovanje bez viza FOTO: Wikimedia Sa srpskim pasošem putovanje bez viza FOTO: Wikimedia
On je, potvrđujući pisanje prištinskih medija, istakao da po srpska dokumenta dolaze Albanci različite starosne dobi i obrazovnog profila, a što se tiče Gračanice, dolaze uglavnom stanovnici sa područja Prištine.
 
Osim onih koji već imaju srpska dokumenta i dolaze da ih produže, ima i dosta mladih Albanaca koji prvi put dolaze sa tim zahtevom, kaže Karadžić.
 
"Novosti" navode da predstavnici Srba sa Kosova i Metohije objašnjavaju da Albanci sa prebivalištem na KiM mogu da dobiju pasoše Koordinacione uprave, ali su im za putovanje u mnoge zemlje, ipak, neophodne vize. Međutim, sa ovim pasošima Albanci mogu da putuju u zemlje koje ne priznaju kosovska dokumenta, poput Grčke i Španije, dodaje list.
 
Albanski politički analitičari i poznavaoci kosovskih prilika dodaju da Albanci podnose zahteve za srpska dokumenta još od 1999. godine, ali i da najveći broj njih koji rade u zapadnim zemljama ima pasoše države Srbije, dodaju "Novosti".
Blic, Večernje novosti, OK Radio

Vrati se na kategoriju Nacionalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
Miroslava
21.05.2018. , 09:39
Izgleda šiptari polaze u dalje osvajanj Srbije! Zar nemamo gorko iskustvo kako su osvojili deo Makedonije, Grčke, Preševo i sad hoće da prave veliku Albaniju do Niša?! Ako tako nastavi, Srbija će se smanjiti do neslućenih granica! Pamet u glavu!
 //