Dinamo na putu opstanka

Lokalni sport - Ponedeljak 08.04.2013 - 10:33

Fudbaleri Dinama iz Vranja u jednom od derbija začelja, savladali su ekipu Kopaonika iz Brusa, rezultatom 3:0 i uvećali šanse za opstanak u ligi.

Ilustracija sa mečeva Dinama Ilustracija sa mečeva Dinama

Četrdesetogodišnji Dejan Osmanović, legenda vranjskog i srpskog fudbala,  u 56. minutu ušašvši u igru pojačao je napad domaćih, pa je Dinamo uspelo da potvrdi pobedu u 75. minutu i postigne treći gol.

Nakon njegovog majstorskog proigravanja, Nikola Tasić Pirlo iskosa, sa ivice šesnaesterca neometan, lobovao je solidnog golmana gostiju Milunovića.

Fubaleri Dinama su došli u vođstvo u 15. minutu, jedna od najboljih aktera meča Nikola Tasić idealno je centrirao sa leve strane, a najviši u skoku je bio Miloš Savić koji je loptu smestio u mrežu.

Dinamo je stvaralo šanse, ali meč je rešen nakon dosuđenog jedanesterca, kada su igrači gostiju srušili u petercu brzonogog Savića. Sigurni realizator najstrožije kazne u 20. minutui bio je Miloš Ž. Tasić, koji polako postaje nosilac igre Dinama.

Dunamo je mogao da uveća pobedu, ali su stative i prečke zaustavile udarce Veličkovića, Spasića i Stefanovića.

Vredna pobeda Dinama po teškim uslovima za igru, po kišovitom i hladnom vremenu.

U narednom kolu, fudbaleri Dinama odlaze u Pirot na megdan ekipi Radničkog koja se bori za uzlazak u Prvu ligu Srbije.

Biće to težak ispit za Vranjance, ali i lepa prilika da u opuštenoj igri pokušaju da iznenade domaćina i reše sebi opstanak u ligi.

PRAZNE TRIBINE

Kuorizitet utakmice je da je meč pratilo jedva nešto više od 20-tak gledalaca, većina rođaka ili prijatelja fudbalera.

Nečuveno ako se zna da je to bio prvi nastup tim menadžera Zvonka Đorđevića i novog-starog trenera Aleksandra Antića.

To je pokazatelj koliko je vranjski fudbal propao, kao i ceo sport u celini, Do juče, stadion Jumko imao je u proseku posetu od oko  2000 gledalaca.

No, kako reče jedan od članova uprave, zato je doveden Zvonko Đorđević koji treba da uspostavi proligašku organizaciju u klubu, ostvari opstanak što pre, a od leta krene da stvara tim za ulazak u Prvu ligu.

Time će, kaže čelnik Dinama, opet stadion “Jumka” biti pun.

Rezultati 19. kola: Dinamo – Kopaonik 3:0, Borac (B) – Trgovački 1:2,

Hajduk Veljko – Sloga 1:1, Žitorađa – Radnik 2:3,     Sinđelić - Car Konstantin 1:0, Moravac Orion – Dubočica 1923 2:1, Trstenik PPT – Radnički (S) 2:0., Morava (Ć) - Radnički (P) 1:1.

Sinđelić      19     14     2       3       21:7 44

Radnički (P)         19     12     3       4       29:8 39

Radnik       19     12     3       4       32:21          39

Žitorađa     19     9       4       6       25:14          31

Moravac Orion    19     8       7       4       21:15          31

Dubočica 1923    19     9       2       8       21:16          29

Sloga          19     8       3       8       31:29 27

Hajduk Veljko     19     7       6       6       23:22          27