Jug porazom okončao godinu

Lokalni sport - Nedelja 30.12.2012 - 13:19

Košarkaši Juga porazom su završili prvi deo sezone u šampionatu 1. Muške republičke lige “Istok”. Izgubili su od prosečne ekipe Kuršumlije, rezultatom 80:76.

Ilustracija Ilustracija

Potvrdili su svoju slabu igru dvostrukih aršina sa prethodnih utakmica, gde su pružali maksimum dok su imali snage, a potom bi “stali” i dozvolili protivniku da se vrati u igru i pobedi ih.

Nakon prvog poluvremena košarkaši Juga su vodili sa 49:37, da bi na kraju izgubili sa četiri poena razlike.

Takvi porazi su se odnosili na igre sa  isključivo ekipama slabijeg kvaliteta, koje se bore za opstanak. To su: Dimitrovgrad, Prokuplje, Mladost, rtanja, Kuršumlija, Zdravlje Leskovac i Bor.

Ono što je evidentno, u nastavku sezone, za titulu prvaka boriće se ekipe: Pirota, Niša, Knjaževca i Jablanice, a Jug  je, pošto ispada samo jedna ekipa, a ima “nedostižna” tri boda zaostaka, najverovatnije stekao status “južnoprugaša”, člana 2. Muške republičke lige “Jug”.

KK JUG – KK KURŠUMLIJA 76:80
Po četvrtinama: 25:23, 24:14, 16:23, 11:20.

Sudije: Golubović  - Petrović  Delegat: Marković

Pirot    13    11    2    1089:947    24
Niš    13    10    3    1038:967    23
Knjaževac    13    10    3    1046:958    23
Jablanica    13    9    4    1130:1004    22
Zdravlje 09    13    8    5    1119:972    21