Morava bolja od Pčinje

Lokalni sport - Sreda 17.04.2013 - 08:20

Derbi 15. kola PFL odigran je u Vladičinom Hanu, gde je domaća Morava sa 1:0 savladala do sada neporaženu ekipu Pčinje iz Trgovišta.

Detalj sa utakmice Detalj sa utakmice

Pred  preko  1.000 gledalaca  viđena je  prosečna  fudbalska  predstava, u  kojoj  su igrači  obe  ekipe  prikazali igru  koja  je  daleko  ispod njihovih mogućnosti.

Sve što je vredelo viđeno je u prvih 10 minuta, kada  je  domaća  ekipa nošena  velikom  podrškom  sa  tribina stigla  u  vođstvo.

Do  kraja  prvog  dela  igre  gostujuća  ekipa  je  preuzela  inicijativu  ali  njihovi  napadi  su  bili  jalovi  i bezidejni  a  najbolju  šansu  za  izjednačenje  propustio  je  gostujući  napadač  koji  je  nakon  sudara  odbrambenog  igrača  domaće ekipe  i golmana  uspeo  da  promaši  potpuno  prazan gol.

U drugom  poluvremenu, gostujuća  ekipa  je  pokušala  da konstantno  vrši  pritisak  na  gol Morave, preskakanjem igre visokim loptama što je domaća odbrana sa lakoćom rešavala.

Pri  samom  kraju  utakmice  gostujući  igrači su  krenuli  svim  raspoloživim  snagama  u  napad  ostavivši  svoju  polovinu  potpuno  nebranjenu, međutim  domaći  igrači fizički  iscrpljeni  nisu  to  umeli  da  kazne.

Na  kraju, zaslužena  pobeda  domaćina,  a igra koja  je  viđena  brzo  će  otići  u  zaborav.

Ovom  pobedom Morave,  trka  za  prvo  mesto  u  PFL  postaje  potpuno neizvesna  i  otvorena  do  kraja prvenstva..

Rezultati 22. kola.     Alakince – Biljača 4:1, Trešnjevka - Pavlovac 3:2, Mladost (S) – Besa 5:3, Morava – Pčinja 1:0, Levosoje – Čelik 5:3, Nebeski Anđeli – Vranjska Banja 4:0, Kondiva – As 3:2, Mladost (B) – Ternoci 3:1.

Nebeski Anđeli     22    19    2    1    90:10     59
Pčinja     20    18    1    1    97:16     55
Morava     21    18    1    2    89:18     55
Alakince     21    15    2    4    58:23     47
Mladost (B)     20    14    1    5    52:26     43
Kondiva     22    13    0    9    53:42     39
Besa     20    11    1    8    30:28     34
Ternoci     21    7    4    10    36:45     25