Morava pala u derbiju prvenstva

Lokalni sport - Subota 13.04.2013 - 11:18

Košarkaši Morave izgubili su u Hanu, u pretposlednjem 25. kolu Druge muške košarkaške lige Srbije, od lidera na tabeli i novog prvoligaša ekipe Meridiane iz Novog Sada, rezulatatom 99:86.

ekipa Morave na tajm autu ekipa Morave na tajm autu

Novosađani su meč rešili odmah na početku i nakon prvog poluvremena vodili sa 15 poena razlike.

Domaći košarkaši su se trgnuli i u trećoj četvrtini,  nošeni franetičnim bodrenjem preko 800 gledalaca, došli do razlike od minus pet.

Ali, to je bilo sve, gosti su se konsolidovali i rutinski priveli meč kraju, ostvarivši pobedu sa 13 koševa razike.

Košarkaši Morave su imali 14 uspešnih skokova u odbrani i 15 u napadu, a koašrkaši Meridiane 5 u napadu i 23 u odbrani, što govori da su taktiku bazirali na odbrani i skok igri, gde su dominirali.

U napadu su bili pucački raspoloženi, sa odlično izrađenim akcijama,  ušetavali su se pod koš Morave.

U ekipi domaćih briljirao je plej Perica Mitić sa 30 postignutih koševa, od toga 5 trojki. Istakao se i Miloš Andrejević, kao i Dragoljub Pavlović.

Posebno podršku publike dobio je mlađani Gligorije Kostić koji je odigrao 25 minuta i oduševio verrnu publiku, igrom, borbenošću, ali i lucidnošću, postigavši 7 koševa, od toga jednu trojku.

Kod gostiju nije bilo slabih mesta, a odskakali su igrom Savić, Đurović, Jovišić, Dragaš, Rončević i Stanojević.

KK Morava – KK – MERIDIANA (Novi Sad) 86: 99
Po četvrtinama: 16:27, 19:24, 29:18, 22:30.

Vladičin Han. Sala gimnazije, Gledalaca: 800, Sudije: Vladica Cvetković, Aleksandar Marinković, Milan Nikolić; Delegat:  Aleksandra Stojanović.

KK MORAVA: Dragoljub Pavlović 11 (3), Antonije Stojković 2, Gligorije Kostić 7 (1), Stevan Stanisavljević, Milan Milenkovic Milan 9, Miloš Andrejević 16, Marko Stevanović,  Nenad Stojanović, Aleksandra Ilić 6, Aleksandar Andrejević 5, Perica Mitić 30 (5), Ivan Jovanović.

KK MERIDIANA: Marko Savić 23 (2), Ivan Đurović 21 (2), Ivan Zarić, Milan Stanojević 6, Miloš Turanjanin 3 (1), Marko Skoko 11 (3), Velibor Buha, Nebojša Jovišić 18 (1), Nikola Dragaš 7 (1), Vladimir Rončević 10 (1), Nikola Medić, Dragan Marić.

Igrač utakmice: Marko Savić (MERIDIANA).

Rezultati 25. kola: Morava – MERIDIANA 86:99, Mladost (Č) – Plana 113:86, Proleter Naftagas – Spartak, subota, 13.04.2013 20:00, Mladost (Z) – Napredak Rubin, nedelja, 14.04.2013 16:00, Napredak Maksi Ko – Crnokosa, subota, 13.04.2013 19:00, Radnički – Železničar, nedelja, 14.04.2013 18:00, Beovuk 72 - Partizan mt:s MT, subota, 13.04.2013 20:00.

MERIDIANA    25    20    5    2089:1905    45
Crnokosa    24    16    8    1928:1770    40
Morava    25    14    11    1912:1888    39
Napredak Rubin    24    14    10    1787:1759    38
Mladost  (Z)    24    13    11    1988:1971    37
Napredak Maksi Ko    24    13    11    1846:1798    37
Mladost  (Č)    25    10    15    1880:1956    35
Beovuk 72    24    11    13    1978:2009    35