Novosađani isčupali bod iz vranjskog pakla

Lokalni sport - Utorak 12.02.2013 - 09:41

Gosti su dugo protestovali, ne slažući se sa odlukom sudija. Zbog prigovora i nesportskog ponašanja jedan od njihovih igrača je dobio crveni karton i isključen je.

Sa debija KMF Vranje i Tango Limana Sa debija KMF Vranje i Tango Limana

Krenuo je da provocira publiku, pa je pretilo da dođe do težeg incidenta. Siguran realizastor sa bele tačke bio je Đorđević.

Kad se pomislilo da će Vranje otići na odmor sa golom prednosti, iz brze kontre futsaleri Tanga su izjednačili.

Drugo poluvreme počelo je sa napadima Vranjanca, čvrsto rešenih da pobede i krenu sa dna tabele i spasu od ispadanja.

Gosti su imali kolosalnu šansu, penal, ali ga nisu iskoristili. Usledila je kazna i vođstvo Vranjanaca od 3:2, golom Danijela Stošića.

Umesto da mirno privedu utakmicu kraju usledila su dramatična dva poslednja minuta.

Prvo su gosti izjednačili, a onda je osam sekundi pre kraja fenomenalni Marjan Đorđević, nakon prelepe akcije, doveo Vranjance u vođstvo, 4:3. Usledio je delirijum oduševljenja, gledaoci su bili na nogama.

U poslednjem napadu gosti su svi krenuli i nakon šuta izjednačili na veliko razočarenje futsalera Vranja, ali i svih prisutnih.

Vranjanci su u poslednje dve utakmice igrane kod kuće, sa ekipama konkurentima za opstanak, osvojili samo dva boda od šest mogućih. Neizvesnost oko opstanka u ligi se nastvalja, samo što su sada šanase da I dogodine budu prvoligaš sve manje.

Rezultati 10. kola: Vranje – tango 4:4, Ekonomac – Smederevo 4:1, VIK Naisus – Kopernikus 2:0, Bečej – Kolubara 2:3, Pirot – Marbo Intermeco, 17. decembra.

Ekonomac     10    9    0    1    62:20     27
VIK Naisus     10    8    0    2    35:29     24
Marbo Intermezzo     9    6    1    2    33:17     19
Kolubara     10    4    2    4    38:33     14
Kopernikus     10    4    1    5    30:30     13
Pirot      9    3    2    4    16:27                11
Tango     10    2    4    4    38:39     10
Bečej     10    3    0    7    29:40       9