Peti poraz Jugbasketa

Lokalni sport - Utorak 28.02.2017 - 11:20

Košarkaši “Jugbasketa” iz Vranja pretrpeli su još jedan poraz, rezultatom 87:85, u Boru od ekipe “Zicer”, u 14. kolu Druge regionalne lige Istok.

Presudila trojka u poslednjim sekundama FOTO: sportski savez grada Vranja Presudila trojka u poslednjim sekundama FOTO: sportski savez grada Vranja

Iako u nekompletnom sastavu, vranjski tim je rezultatski parirao protivniku tokom čitavog meča, ali je presudila trojka domaćeg tima u poslednjim sekundama utakmice.

Prvu četvrtinu “Zicer” je dobio, rezultatom 20:19, dok su Vranjanci bili bolji u drugom periodu meča, pa se na veliki odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 40:40.

Četvrtina koja je presudila, bila je treća, koju su košarkaši iz grada bakra dobili sa 23:21.

U poslednjem delu meča je ponovo bilo nerešeno 24:24, što je Boranima bilo dovoljno za minimalnu pobedu.

“Jugbasket” posle ovog kola ima 23 osvojena boda sa devet pobeda i pet poraza.

U narednom kolu “Jugbasket” gostuje u Leskovcu timu “Omladinac 016”.

Pioniri “Jugbasketa” pobedili su u Boru ekipu “Bor basketa”, rezultatom 72:47, dok su kadeti slavili u Nišu nad istoimenim timom sa 92:72.

U narednom, 13. kolu, pioniri u Vranju dočekuju “Niš”, a kadeti ekipu “Pirota”.