Radnik savladao lidera!

Lokalni sport - Nedelja 13.04.2014 - 09:58

Vranje - Fudbaleri Radnika pobedili su, u 22. kolu Prve fudbalske lige Srbije, lidera na tabeli ekipu Mladosti u Lučanima sa 2:1, poluvreme 1:1 i priredili najveće iznenađenje kola koje im donosi važne bodove u borbi za opstanak u ligi.

FK Radnik FK Radnik

Pobeda je ostvarena pod vođstvom novog trenera Neška Milovanovića koji je krenuo u utakmicu sa napadačkom taktikom, ne “sve ili ništa”, što se pokazalo kao dobitna kombinacija.

Nakon drugog postignutog gola izvršio je prave izmene i zatvorio sve prilaze svom golu.

Surduličani su poveli u 33. minutu golom mladog Ožegoviča, a izjednačio je Živadinović iz jedanesterca. Gol koji je odlučio meč postigao je iskusni Jovan Jovanović.

FK MLADOST (L) – FK RADNIK 1:2

Strelci: 0:1 Ožegović u 33., 1:1 Živadinović u 45. iz jedanaesterca, 1:2 Jovanović u 58. minutu - Lučani, stadion Mladosti, Sudija: Branko Labus (Novi Sad), Pomoćnici: Darko Savović (Bačka Palanka), Svetozar Živin (Novi Sad), Žuti kartoni: Živadinović, Bošković, Stojanović (Mladost), Osei, Jovanović, Rnić (Radnik).

Mladost: Janković, Petrović, Golemić, Bošković, Lazović, Gavrić (od 52. Vasić), Tešić (od 81. Kovačević), Stojanović, Milosavljević, Živadinović, Grujičić (od 76. Crnomarković).

Radnik: Puletić, Rajović (od 75. Stojanović), Ožegović, Krstić, Đurđević (od 66. Gordić), Stavrić, Osei, Jovanović, Milosavljević, Jeremić, Rnić (od 67. Gerić).

Rezultati 22. kola: Mladost (L) - Radnik 1:2, Jedinstvo putevi - Sloga (PM) 2:0, Teleoptik - BSK 0:0, Sloga (K) - Bežanija 3:0, Borac - Timok 2:1, Metalac - Sinđelić 0:0, Dolina - Smederevo 0:0, Proleter - Inđija 3:1.

Tabela: Mladost 41, Metalac (GM) 38, Sloga (K) 34, Sloga (PM) 34, Bežanija 33, Borac 33, Sinđelić 30, Proleter 29, Radnik    29,Jedinstvo putevi 28,  BSK 28,  Teleoptik    27, Smederevo 27, Timok 26, Dolina 22, Inđija 20.

Raspored 23. kola: Radnik - Borac, Timok - Sloga (K), Sinđelić - BSK, Sloga (PM) - Metalac, Inđija - Jedinstvo putevi, Smederevo - Mladost, Dolina - teleoptik, bežanija - Proleter.