"Robijeve" zvezde prve u Srbiji

Lokalni sport - Utorak 15.05.2012 - 12:14

Rukometna ekipa Osnovne škole "Branko Radičević" iz Vranja osvojila je zlatnu medalju na devetim školskim Olimpijskim igrama koje se od 9. do 15. maja održavaju u Sremskoj Mitrovici.

Ekipa Ekipa "B. Radićevića"

- Nismo važili za favorita rukometnog turnira, ali smo prikazali najbolju igru i zasluženo osvojili prvo mesto.

U kvalifikacijama smo superiorno savladali školske ekipe iz Smedereva i domaćina iz Sremske Mitrovice.

U finalu su igrala tri tima: Vranje, Jabuka i Beograd. U prvom meču savladali smo rezultatom 14:13 svoje vršnjake iz Osnovne škole "Goce Delčev" iz Jabuke.

U drugom finalnom meču imali smo lakši posao jer smo rezultatom 23:13 pobedili ekipu Osnovne škole "Desanka Maksimović" iz Beograda.

Na kraju, usledila je velika radost i zaslužena zlatna medalja za najbolju rukometnu ekipu u Srbiji u takmičenju osnovnih škola. Ovo nije naš prvi uspeh, već kontinuitet rada rukometne sekcije u školi – kaže Miodrag Nikolić, profesor i trener šampiona.