Filip i Novak majstori dubla, srušili Kanađane u meču odluke

Nacionalni sport - Utorak 02.02.2021 - 12:11

Novak Đoković i Filip Krajinović pobedili su Miloša Raonića i Denisa Šapovalova sa 7:5, 7:6 (4) i tako doneli pobedu Srbiji nad Kanadom na ATP kupu.

Sjajan start u pohodu na odbranu pehara FOTO: AP Sjajan start u pohodu na odbranu pehara FOTO: AP
Definitivno, sjajan start našeg tima u pohodu na odbranu pehara, koji su prošle godine osvojili na spektakularan način.

Ispostavilo se da je to bio ujedno i meč odluke, pošto je Raonić prethodno pobedio u prvom singlu Dušana Lajovića, a potom Novak Đoković izjadnačio trijumfom protiv Denisa Šapovalova.

U početnom setu, Novak i Filip su odigrali izuzetno dobro.

Iako je bilo jasno da će Kanađani pokušati da igraju više na Krajinovića, koji nije imao previše prilike da igra dubl u karijeri, prevarili su se.

Krajinović je odlično parirao u polju, igrao odlične voleje i terao protivnike na greške i tako mnogo pomogao iskusnijem Đokoviću u ovom susretu.

Srbija je bila sigurna na svom servisu, a pukotinu u igri protivnika našli su na servisu Šapovalova u 12. gemu početnog seta.

Došli su posle odlične igre do tri set lopte, prvu nisu iskoristili, ali zato jesu drugi i dobili su tako set sa 7:5.

Nastavili su Novak i Filip da pritiskaju protivnike na servisu.

Gotovo da su u svakom gemu u drugom setu imali šansu, naročito kada bi servirao Šapovalov.

Po pravilu bi Kanađani tada ili pogodili liniju, ili odigrali neki neverovatan udarac, tako da su nijanse delile srpski tim od brejka.

Izdržali su Kanađani nekako na servisu, došli do taj-brejka, ali dalje nisu mogli.

Krajinović i Đoković su poveli sa 3:0, ta prednost je na kraju bila presudna i na kraju je bilo 7:4.

Tako je Srbija stigla do 2-1 i trijumfa, a naredni meč igraju 4. februara, takođe od ponoći protiv tima Nemačke.