Arsenalova osveta, poraz Liverpula

Svetski sport - Subota 16.03.2013 - 19:42

Fudbaleri Arsenala pobedili su Svonsi u gostima sa 2:0 u 30. kolu Premijer lige i tako se ponovo vratili na peto mesto na tabeli.

Arsenalova osveta, poraz Liverpula Arsenalova osveta, poraz Liverpula

Vredan trijumf u borbi za opstanak ostvario je Sautempton koji je na svom terenu savladao zahuktali Liverpul sa 3:1.

U ostalim mečevima odigranim u subotu popodne Aston Vila je uspela da pobedi KPR sa 3:2, a Stouk i Vest Bromvič Albion su igrali bez golova.

Ekipa Arsena Vengera se osvetila timu Mihaela Laudrupa za poraz na Emiratima u prvom delu sezone i ostala u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Načo Monreal je u 74. minutu doveo ’tobdžije’ do prednosti, da bi Žervinjo u poslednjem minutu osigurao pobedu svom timu. Arsenal sada ima 50 bodova, dva manje od Čelsija koji svoj meč igra u nedelju.

Posle tri meča bez pobede u Premijer ligi Sautempton je savladao Liverpul i očigledno je da Poketinov tim ima motiv samo kada igra protiv najvećih s obzirom da je prethodno pobedio Mančester siti. Na drugoj strani, Liverpul je posle tri vezana trijumfa u Premijer ligi poražen.

Strelci za Sautempton bili su Šniderlin u šestom, Lamber u 33. i Rodriges u 80. minutu, dok je jedini strelac za goste bio Kutinjo krajem prvog dela.

Najzanimljiviji meč odigrali su Aston Vila i KPR. Gosti iz Londona su poveli u 23. minutu preko Dženasa, a Vila je preokrenula pogocima Agbolaora u 45. i Vajmana u 59. minutu. Činilo se da će svako osvojiti po bod kada je Tauzend pogodio za 2:2 u 73. minutu, ali osam minuta kasnije konačan rezultat postavio je Benteke.