Atletiko siguran protiv Selte

Svetski sport - Četvrtak 09.05.2013 - 10:51

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su Seltu na 'Balaidosu' sa 3:1 u prvom meču 36. kola španske Primere.

Atletiko siguran protiv Selte Atletiko siguran protiv Selte

'Jorgandžije' su pobedom obezbedile treće mesto na tabeli i direktan plasman u Ligu šampiona na jesen, dok je Selta porazom umanjila svoje šanse da ostane u društvu najboljih i u sezoni 2013-14.

Atletiko je došao u vođstvo pogotkom Dijega Koste pet minuta pre kraja prvog dela igre, a na 2:0 povisio je kapiten Huanfran posle dodavanja upravo Koste.

'Nebesko-plavi' su u 84. minutu preko Augusta Fernandesa smanjili rezultat, ali je najbolji igrač gostiju Radamel Falkao otklonio sve sumnje oko pobednika pogotkom samo dva minuta kasnije.

U drugom meču večeri, Real je sa 6:2 pobedio Malagu. Atletiko i Real su svoje mečeve 36. kola odigrali u sredu, jer se vikenda kada se redovno igra to kolo, oni sastaju u finalu španskog Kupa Kralja. Taj meč na programu je 17. maja.