Bajern svetski klupski šampion, osvojio šestu titulu u sezoni

Svetski sport - Petak 12.02.2021 - 13:16

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su titulu klupskog prvaka sveta, nakon što su večeras u Dohi u finalu pobedili meksički Tigres sa 1:0.

Izjednačili Barsin rekord od pre 10 godina FOTO: AP Izjednačili Barsin rekord od pre 10 godina FOTO: AP
Bajernu je ovo rekordna šesta titula u sezoni 2019/20, a do sada je samo Barseloni u sezoni 2009/10. to pošlo za rukom.

Nemački tim je do vođstva mogao da dodje u 18. minutu, ali je gol Džošue Kimiha poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Robert Levandovski, koji je na taj način ometao golmana Tigresa.

Nakon šuta Levandovskog u 59. minutu i odbrane golmana Nahuela Guzmana do lopte je došao Bendžamin Pavar, koji je priliku iskoristio i doveo Bavarce do šeste titule u sezoni.

Gol je prvobitno bio poništen, ali je pregledom VAR-a ustanovljeno da nije bilo ofsajda.

Bajern je jedinu dosadašnju titulu svetskog klupskog šampiona osvojio 2013. godine u Maroku.