Čelzi posle penala osvojio Superkup Evrope (VIDEO)

Svetski sport - Četvrtak 12.08.2021 - 12:03

Ppobedili Viljareal FOTO: Twitter/Chelsea Ppobedili Viljareal FOTO: Twitter/Chelsea
Fudbaleri Čelzija osvojili su Superkup Evrope, pošto su posle penala pobedili Viljareal ukupnim  rezultatom 7:6, piše Sportski žurnal.

Posle „regularnog“ dela meča rezultat je bio 1:1.

Poveo je Čelzi u 27. minutu golom Hakima Zijeha, da bi izjednačenje Viljarealu doneo Đerar Moreno pogotkom u 73. minutu.

Odlučujući penal nije iskoristio u sedmoj seriji Raul Albiol, njemu je golman Plavaca Kepa odbranio jedanaesterac i tako svom timu doneo prvi trofej u sezoni.

Engleska Premijer liga i španska La Liga startuju ovog vikenda. Čelzi će kao domaćin u subotu igrati protiv Kristal Palasa, dok će Viljareal u ponedeljak dočekati Granadu.