Holanđanke prve finalistkinje, savladana Rusija

Svetski sport - Petak 13.12.2019 - 11:53

Rukometašice Holandije nadigrale su selekciju Rusije sa 33:32 u prvom polufinalnom meču na Svetskom prvenstvu u Japanu. Ovom pobedom Holanđanke su prve plasirale u finale u kome iščekuju pobednika iz duela selekcija Norveške i Španije.

Slavlje Holanđanki FOTO: Printscreen Slavlje Holanđanki FOTO: Printscreen
U vrlo izjednačenoj borbi koja je trajala tokom celog meča rukometašice Holandije su u samom finišu utakmice uspele da dođu do gola prednosti koji ih je odveo u finale.

Izjednačenost suparnika najbolje ilustruje podatak da su i na poluvreme otišle sa nerešenim rezultatom 16:16, a u nastavku duela se vodila još žešća borba u kojoj su odlučivale nijanse.

Holanđanke su uspele da zadrže koncentraciju do samog finiša. O pobedniku je odlučivao njihov poslednji napad koji su uspele da realizuju za odlazak u finale.

U drugoj polufinalnoj utakmici snage će odmeriti reprezentacije Norveške i Španije od 12.30.