Nadal preko Ferera do polufinala

Svetski sport - Subota 18.05.2013 - 10:35

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu pobedom nad sunarodnikom Davidom Fererom sa 6:4, 4:6, 6:2.

Nadal preko Ferera do polufinala Nadal preko Ferera do polufinala

Protivnik u borbi za finale biće mu Čeh Tomaš Berdih, koji je nakon preokreta i velike boprbe uspeo da savlada prvog tenisera sveta, Novaka Đokovića.

Ovo je bila 19. pobeda Nadala nakon 23 odigrana meča dvojice tenisera.

Braniocu trofeja je bio dovoljan samo jedan brejk u prvom setu za vođstvo, ali je Ferer igrao mnogo bolje u nastavku, osvojio drugi set sa 6:4 i izjednačio. Treći set je Nadal dobio bez problema, brzo poveo sa 5:1 i stigao do pobede posle dva sata i 45 minuta.

Plasman u polufinale obezbedio je i Per Benoa. Njegov naredni rival biće bolji iz meča Rodžer Federer – Jerži Janovič.