Primera: Barsa na ‘koti 40’

Svetski sport - Sreda 18.04.2018 - 08:20

Fudbaleri Barselone odigrali su 2:2 u Vigu protiv ekipe Selte u meču 33. kola španske Primere.

40. vezani meč u Primeri bez poraza FOTO: Reuters 40. vezani meč u Primeri bez poraza FOTO: Reuters
Kataloncima je ovaj remi doneo i 40. vezani meč u Primeri bez poraza, čime su samo popravili rekord iz prošlog kola.

Mada nije moralo da bude tako, pošto je Ernesto Valverde odlučio da odmori većinu nosilaca igre, ali odustvo Mesija i Suareza nije smetalo Dembeleu da se konačno upiše u strelce u 36. minutu.

No, do kraja prvog dela Kastro je poravnao, a početkom drugog poluvremena šansu je dobio Leo Mesi, što je inspirisalo goste pa je Alkaser pogodio za 2:1, a konačnih 2:2 postavio je Jago. Inače, Barsa je ostala i bez Serhija Roberta, koji je zaradio prvi crveni karton za Katalonce ove godine.

Betis našeg Darka Brašanca poražen je od Viljareala sa 2:1, a upravo je srpski internacionalac postigao gol za svoj tim, dok je Deportivo korak bliži Segundi posle remija sa Seviljom, 0:0.