Rutinska pobeda Nadala, sledi duel s Kirjosom

Svetski sport - Sreda 27.02.2019 - 12:42

Rafael Nadal, drugi teniser sveta, uspešno je startovao na ATP turniru u Akapulku, pošto je u dva seta pobedio Mišu Zvereva.

Rafa smanjuje zaostatak za Novakom Đokovićem FOTO: AP Rafa smanjuje zaostatak za Novakom Đokovićem FOTO: AP
Španski teniser odigrao je prvi meč od poraza u finalu Australijan opena i nije imao mnogo problema – 6:3, 6:3.

Nadal tokom meča nije ispustio niti jednom svoj servis i za 82 minuta se plasirao u drugo kolo.

Španca tamo očekuje duel sa Nikom Kirjosom, koji je takođe u dva seta savladao Andreasa Sepija. Nadal prošle sezone nije igrao u Akapulku i ima šansu da dobrim rezultatom smanji zaostatak za Novakom Đokovićem.

Prošle sezone titulu je osvojio Huan Martin del Potro, ali je neće braniti zbog povrede.