Svetske vesti - Utorak 03.04.2018 - 07:02
Karavan sa više od hiljadu migranata iz Centralne Amerike, uprkos upozorenju predsednika SAD Donalda Trampa, prolazi kroz Meksiko u nadi da će doći do SAD.
Miranti su uglavnom iz Hondurasa FOTO: Reuters
Tramp je u nedelju na Tviteru upozorio da "karavani" migranata dolaze i da situacija "postaje sve opasnija", a Meksiku je zapretio da će zaustaviti pomoć toj zemlji ako ona ne učini više na sprečavanju migranata da uđu u SAD.
U karavanu se nalazi oko 1.000 ljudi, uglavnom iz Hondurasa, prenosi AP.
Migranti su krenuli u nedelju pešice duž puteva i pruga. Jedna grupa od nekoliko stotina ljudi izašla je iz marša i uskočila u teretni voz nadajući se da će tako preći severnu granicu Meksika.
Drugi su se zaustavili u jednom sportskom objektu u državi Oahaka na jugu Meksika gde nameravaju da zatraže tranzitnu ili humanitarnu vizu.
Pretpostavlja se da će ponovo krenuti u sredu ili četvrtak verovatno autobusima do poslednje stanice u državi Puebla.
B92, OK Radio
Vrati se na kategoriju Svetske vesti
Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni.
Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.