Pobeda za drugo mesto

Lokalni sport - Ponedeljak 29.09.2014 - 06:27

Vranje – Fudbaleri Dinama pobedili su, u 7. kolu Srpske lige Istok, ekipu Timočanina iz Knjaževca, sa 1:0 i izbili na drugo mesto na tabeli.

Foto - Stajić - OK Radio Foto - Stajić - OK Radio

Vranjanci nisu pružili očekivanu igru, igrali su slabo, a ni gosti nisu imali htenja da nešto više učine, pa je rezultat na kraju bio realan. Ovom pobedom Dinamo je izbio na 2. mesto iza Radana iz Lebana.

U prvom poluvremenu, fudbaleri Timočanina su igrali otvoreno, napadali i bili bolji. Stvorili su dve do tri dobre prilike, ali su bili neprecizni u završnici.

Fudbaleri Dinama do postignutog gola imali su samo jednu šansu, kada je Marko Kostić uzdrmao prečku.

Gol odluke postignut je u 44.  minutu, akcija  je  počela od  Miše Kostića koji je proigrao po desnoj strani Stefana Ristića Kasana. Mladi igrač i nada Dinama, uputio je izvaredan centaršut na drugu stativu, skočio je Stefan Siumonović i glavom pogodio suprotan ugao.

U drugom poluvremenu, Dinamo je bio nadmoćniji, ali sem  nekoliko šuteva sa poludistance i prodora po desnoj strani Nebojše Stajića Soseta nije prikazano ništa drugo.

Na kraju, bitan je rezultat, a igra treba da se što pre zaboravi.

U 8. kolu, ekipa Dinama gostuje ekipi Trstenika PPT.

Dianmo je protiv Timočanina nastupio u sledećem sastavu: Jeftić, Vlada Stanojković, Vidanovic, Miloš Kostić, Nikolić, Marko Kostić, Stanković, Vojinović, Ristić, Simonović i Lazarević.

Igrali su još: Stajić, Dzemaili i Milić.

Rezultati 7. kola: Dinamo – Timočanin 1:0,  Radnički (S) – Ozren 2:1, Kopaonik – Đerdap 0:1, Car Konstantin – Timok 3:3, Radan - OFK Bor 2:1, Tabane 1970 - Trstenik PPT 2:0, Sinđelić - Radnički (P) 0:0, Hajduk Veljko – Sloga 0:2.
Radan    7    5    2    0    14:3    17
Dinamo    7    5    1    1    11:5    16
Timok    7    4    2    1    16:6    14
OFK Bor    7    4    1    2    11:8    13
Trstenik PPT    7    4    1    2    10:7    13
Radnički (P)    7    3    3    1    6:4    12
Timočanin    7    4    0    3    7:6    12
Sloga    7    3    2    2    5:5    11